Virtuvės baldai: spalvos, faktūra, funkcionalumas

baldai virtuveiMedžiagos ir fizinė jėga – du komponentai, be kurių anksčiau nebuvo įsivaizduojami interjero pokyčiai atliekant remontą bei atnaujinant baldus. Šiandien greta pastarųjų garbingą vietą užima ir kūrybiškumas: net turint neribotą biudžetą bei fizines galimybes padaryti daug, idėjų trūkumas  gresia nusivylimu. Nauji baldai virtuvei atsiriekia bene didžiausią dalį vių remonto išlaidų: negi dar teks leisti pinigus interjero dizainerio paslaugoms?! Pastarojo darbas reikalauja talento ir žinių, tačiau jei norite investuoti savo kūrybines jėgas į virtuvės atnaujinimą ir jaučiate tai sugebantys – pirmyn! Galų gale juk patys geriausiai žinote, kokie virtuvės baldai jums priimtiniausi estetiniu bei funkciniu aspektu. O mes pasufleruosime, į kokius akcentus turėtume atkreipti dėmesį.

Spalvos. Baldai virtuvei spalviniu atžvilgiu turi ne tik derėti prie sienų ar lubų apdailos bei tarpusavyje, atliepti vyraujančius mados vėjus (šis prioritetas tikrai neturėtų būti pagrindinis rodiklis), bet taip pat būti orientuoti į asmeninį skonį. Neutralios pastelinės ar gyvybingos ryškios spalvos, o gal šių derinys – pasirinkimas jūsų rankose, tačiau prieš priimdami sprendimą, atsakykite į du esminius klausimus:

  • ar pasirinktos spalvos nesukels problemų bandant palaikyti tvarką virtuvėje?
  • ar pasirinktos spalvos ilgainiui nepradės jūsų erzinti?

Faktūra. Baldų paviršių ypatybės dažnai nepelnytai nuvertinamos. Šiurkštumas ar švelnumas, blizgumas ar matiškumas – baldų savybės, reikšmingos tiek vizualiniu, tiek praktiniu atžvilgiu (blizgius apviršius išlaikyti nepriekaištingai švarius maisto gaminimo zonoje – tikrai nelengva!). Individualiai gaminami baldai suteikia galimybę įgyvendinti visus pageidavimus interjero atžvlgiu – derinkite tarpusavyje skirtingas faktūras ir atraskite patraukliausią rezultatą!

Baldų funkcionalumas ir išdėstymas erdvėje. Pasirinkimas, kas svarbiau – virtuvės baldų estetiškumas ar praktiškumas – iš tiesų nelengvas. Puiki žinia: kam rinktis, jei galima turėti viską! Visų pirma turite apgalvoti, kaip maksimaliai išnaudoti kiekvieną baldą – tai priklauso nuo šio kontrukcijos ypatybių bei išdėstymo patalpoje. Ieškodami idėjų virtuvei, tikriausiai spėjote susidaryti įspūdį, jog stalas gali būti ne tik stalviršis su kojomis (jame galima įmontuoti talpius stalčius ar lentynas), o spintelės – ne vien kelios lentynos (galima išnaudoti kiekvieną baldo centimetrą). Rinkdamiesi multifunkcinius virtuvinės baldus ne tik sukursite išskirtinį dizainą, bet ir palengvinsite kasdienybę.