Kodėl skiriasi įmonių pelnas?

Pelnas. Pelnas. Pelnas. Koks nuostabus žodis ar ne?

Kodėl skiriasi įmonių pelnas, išlaidos? Girdžiu jau sakančius, kad kvailus klausimus formuluoju. Gal būt… Bet gi išnagrinėkime dvi toje pačioje nišoje dirbančias panašaus kapitalo ir dydžio įmones. Jų pelnai skiriasi. Kodėl? Negi vienas įmonės vadovas taupo, o kitas ne? Abu sugebėjo turtą sukaupti, kodėl skirtingai uždirba? Atsakymas, greičiausiai slypi kažkur gyliau.

Žinios yra šviesa, jeigu atjungė elektrą.

lean-mokymai-1

Jau tūkstančius metų, karta kartai perduoda žinias. Senoliai perduoda patirtį vaikams, vaikai anūkams. Žinios yra šviesa. Nepamenu, kelintoje klasėje buvau, kuomet pirmą kartą išgirdau šį posakį. O gal net į mokyklą dar nėjau? Reikėtų gilintis… Pirmą kartą išgirdus šį posakį, kažkodėl neabejojau jo teisingumu. Žinios yra šviesa. Trys žodžiai, kuriuose užšifruota tūkstančius metų gludinta išmintis. Paprastai kalbant apsišvietęs žmogus, turi galimybę geriau egzistuoti šiame pasaulyje. Nuolat tobulėjantis žmogus, geba geriau ir greičiau prisitaikyti prie aplinkos. Suprasti ją. Suprasti naujus jį supančius žmones. Perprasti naują kultūrą, papročius ir prisitaikyti prie tradicijų. Taip – prisitaikyti. Šis žodis turi teisę gyvuoti. Negalvokite ką nors keisti. Pirmiausia pažinkite, supraskite, prisitaikykite, gerbkite ir galbūt tolimoje ateityje jeigu bus tam būtinybė galėsite keisti. Kodėl kalbu apie žmogų ir žinias? Todėl, kad tai tiesiogiai svarbi informacija norint atsakyti į straipsnio klausimą „Kodėl skiriasi įmonių pelnas?“. Skiriasi žinios, informacija, kuria taiko įmonės vadovas. Nebūtinai, tai tiesiog didesnis taupumas, galbūt, tai efektyvesnis darbas su didesnėmis išlaidomis. Našumas skiriasi. Galima sugalvoti daugybę variantų. Esmė ne tame. Esmė, kad įmonės vadovas, darbuotojai mokosi. Traukia į save žinias ir jas pritaiko. Rinkoje gausu įvairiausių žinių skleidžiančių asmenų ir įmonių. Norėdami sužinoti daugiau apie lean mokymus aplankykite „Timberta.lt“ internetinę svetainę. Marketingo kursai, asmeninio tobulėjimo kursai, lean mokymai, projektų valdymo mokymai, vadovų konferencijos… rinka tiesiog knibžda nuo informacijos gausos. Kaip atsirinkti tą, kurios tau reikia?

Mokslas mokytis arba kaip nepasiklysti informacijos kloduose?

lean-mokymai-2

Ir iš tiesų kaip nepasiklysti tokioje gausybėje informacijos srautų? Apžvelkite šiandieninį pasaulį: naujienų svetainės, televizija, socialiniai tinklai, laikraščiai, lauko reklamos, vaizdo ekranai… Jau nekalbu apie tradiciniais tapusius lankstinukus, dalinamus prie Dvasinės rimties namų. Keista, tokiose vietose neturėtų būti reklamos, bet yra… Kaip žmogau susigaudyti tokioje informacinėje mišrainėje? Jūs tik pagalvokite praktiškai bet kokiai temai rasite seminarus, kursus, mokymus. Išminčiai turėtų džiaugtis. Liaudis mokosi. Bet taip nėra. Negana to, kad suvartojami didžiuliai kiekiai informacijos, netampame protingesni. Kaip sakoma žinios netampa šviesa. Kodėl taip yra? Kaip įmonės vadovams išsirinkti mokymus? Reikia tikrinti. Viska ir nuolatos. Priešingu atveju jus apgaubs tamsa. Kaip pvz paimkime lean mokymus. Kiek įmonių teikia šias paslaugas? Kurios iš tikrųjų sugeba optimizuoti darbą? Lean mokymai – tai ne šiaip seminaras, ar kursai darbuotojams. Tai sistema, kurios dėka įmonės viduje prasideda pokyčiai. Tie pokyčiai ilgainiui lemia įmonės našumą ir galutinėje sumoje – pelną.