Buto remontas – pigiai ir gražiai

Seniai jau galvojome persikraustyti į naują būtą. Bet vis nesigaudavo. Tai problemos darbe, tai kažkokios šventės, gimtadieniai ir vėl metai praėjo. Galiausiai kartu su drauge padarėme rimtą sprendimą – iki spalio 1 dienos būsime naujame bute. Taip griežtai, metodiškai, kaip priklauso. Taigi viskas prasideda…

Buto paieškos arba kova už būvį.

Taip, kad akį rėžianti pastraipos pradžia, bet taip jau yra. Nėra taip paprasta kaip galvojome susirasti naują vietą kur gyventi. Didmiestis, bet ir daug norinčiųjų, kaip sakoma paklausa didelė. Kiekvieną diena po darbo žiūrime skelbimų svetaines. Gaudome kiekvieną naują pasiūlymą. Jau atidirbome sistemą. Akys pačios mato verta skambinti ar ne. Jau tiek apvažiuota, o laikas spaudžia. Prasideda nedidelis vidinis nerimas. Ar susirasime? Ar spėsime laiku? Nesinori vienas kitą pavesti. Kaip paskui gyvensime? Du nevykėliai. Trečiadienį visos planetos ir žvaigždės susidėliojo tinkam linkme. Radome. O kiek džiaugsmo? Kiek emocijų? Atrodo kalnus nuvertėme. Taigi pasirašome nuomos sutartį ir metas kraustytis. Beje butas geroje vietoje, nuoma nedidelė tik mažumėle apleistas. Reikia meilės ir šilumos.

plastikiniai-langai-vilniuje-1

Remontas. Kaip čia sukurti grožį?

Persivežėme daiktus per keletą dienų. Keturi kambariai. Erdvu. Vietos tikrai pakaks. Susipykus galėsime būti skirtinguose kambariuose. Prasideda teritorijos apžvalga ir būsimų darbų sudarymas. Sienos, lubos, grindys, netgi langai reikalauja remonto. Plastikiniai langai Vilniuje praktiškai kiekviename name, bute, bet čia mediniai. Mediniai seni langai. Reikės juos keisti. Nemažai kainuos, nes jie kažkokie nestandartiniai. Beje butas senamiestyje. Tikriausiai tai turi daug įtakos. Sienos puoštos tapetais, bet jau galbūt labai seniai. Mano specialisto žvilgsnis nustato, kad maždaug dvidešimties metų senumo, draugė nesutinka ir teigia, kad senesni. Galimas daiktas. Smetonos laikų. Prezidento Smetonos. Grindys kaip ir tvarkoje tik greičiausiai reikės jas keisti, bet tai daryti nusprendėme ateityje, kuomet bus sutvarkyta vis kita. Nesinori viską pradėti ir gyventi statybose.

Kaip išsirinkti plastikinius langus sostinėje?

Kadangi brangiausias pirkinys langai, pradedame nuo jų. Mano loginis mąstymas iš karto sako keliauti į google ir ieškoti ten, bet draugė savo didelėmis, ryškiomis akimis ir tuo veriančiu žvilgsniu liepė rengtis, čiupti automobilio raktus ir važiuoti į miestą. Kur? Dar nežinau. Ji greičiausiai nori aplankyti Senukus, Šiaurės miestelio įmonių kvartalą, Statybų duona, Ermitažą ir t.t. Ne PC centrus, o prie jų įsikūrusias mažas įmones parduodančias duris, langus ir t.t. Ką gi – sutinku. Prisipažinsiu, vienas malonumas jos klausyti. Galva pailsi. Tiesiog darai ir džiaugiesi jos vaikiška iš džiaugsmo spindinčia šypsena. Taigi. Keletas valandų ir mes aplankome nemažai įmonių. Turiu išmatavimus ir jiems belieka pasiūlyti plastikinių langų profilius ir kainas. O čia yra ką veikti? Pasirinkimas didelis. Ir kainos skiriasi. Viename miesto gale galima nusipirkti net 400 eur brangiau. Laisvos rinkos ekonomika. Po kurio laiko grįžtame namo. Draugės rankose įmonių komerciniai pasiūlymai. Ji išdidžiai juos perduoda man, nes žino, kad dabar jos darbas baigtas. Parodo kokie profiliai mus labiausiai tinka ir paduoda į rankas nešiojamą kompiuterį. Jos žvilgsnis sako: surask pigiausia variantą, mielasis. Taigi, google į rankas ir paieškos laukelyje vedu: plastikiniai langai vilniuje.

plastikiniai-langai-vilniuje