Laukiamiausios pavasario šventės

Atėjęs pavasaris atneša ne tik gražius orus, gerą nuotaiką, bet ir šventes, kurios yra laukiamos, nes jos parodo, kam esame brangūs, kas mus prisimena ir be asmeninio kvietimo. Sveikinimai atėjusio pavasario, atėjusių švenčių proga praskaidrina nuotaiką, dieną padaro dar šiltesne.

Sveikinimai pasiekia adresatus įvairiomis progomis. Daugelis žmonių švenčia ne visas šventes, kitos šventės kai kuriems būna tiesiog eilinės dienos. Labiausiai švenčiamos pavasario šventės – Moters diena ir Velykos. Moters diena yra pirmoji šventė, kuri praneša apie atėjusį pavasarį, jei ne už lango, tai bent jau širdyje. Moters dienos laukia ne tik moterys, bet ir vyrai. Prieš Moters dieną vyrai jau planuoja, kaip pasveikins savo aplinkos moteris, mąsto, kaip nustebins savo išrinktąją. Žinoma, pats gražiausias ir labiausiai širdį glostantis Moters dienos atributas – tulpės. Būtent jos ir praneša, kad jau pavasaris ir jau laikas gyventi linksmesnėmis, gyvybingesnėmis nuotaikomis. Kita, taip pat labai laukiama šventė – Velykos. Šios šventės laukia ne vien vaikai, bet ir suaugę, ir net senyvo amžiaus žmonės. Ši šventė tokia laukiama dėl savo šventinės dvasios. Velykų rytą visi šypsosi, kažkur skuba, kažką nešasi su savimi. Žinoma, labiausiai laukiami momentai, tai kiaušinių dažymas, jų daužymas ir žinoma ridenimas. Vaikai laukia Velykų, nes gali  nieko nebaudžiami tepliotis dažais, žaisti su kiaušiniais, o už geriausiai pasirodžiusį kiaušinį gauti net ir prizų. Kitos šventės nėra taip švenčiamos. Ne dėl to, kad jos nebūtų svarbios, tiesiog jų mastas yra mažesnis. Tokias šventes kaip Motinos diena, žmonės linkę švęsti namie, ramiai, su sau artimiausiais žmonėmis. Tokioms šventės nebūdinga pompastika ir perdėtas prekybos centrų dėmesys.

Švenčių laukia visi, tik kiekviena šventė yra švenčiama skirtingai. Vienas šventes norisi švęsti triukšmingai ir su kuo didesne kompanija. Norisi, kad tos šventės būtų įsimintinos, kupinos naujų įspūdžių. Kitos šventės yra švenčiamos ramiai, artimiausių žmonių kompanija, o gal net tik prie arbatos arba kavos puodelio. Tačiau, kaip bebūtų, visos šventės yra laukiamos, nes praskaidrina tas rutinos kupinas dienas.