Penki būdai keliauti upe. II dalis

Kaip jau žadėjome pirmajame straipsnyje, šiuose dviejuose straipsniuose apžvelgsime penkis būdus keliauti upėmis bei išryškinsime jų pliusus bei minusus. Praeitame straipsnyje pradėjome aptarinėti skirtingas priemones, kurias galima pasirinkti kelionei upe. Pirmieji du būdai, kuriuos aptarėme buvo irklentės ir plaustai, o šiame straipsnyje aprašysime likusius tris kelionės upe būdus.

  1. baidaresBaidarės. Tai yra tas plaukimo upe būdas, apie kurį Lietuvoje žino kiekvienas aktyvesnį gyvenimo būdą mėgstantis žmogus. Jų populiarumas nenyksta jau ilgiau nei dešimtmetį, o užkietėję baidarių žygių mėgėjai žino, kad norint plaukti įdomiu maršrutu vasaros savaitgalį, datą reikia užsirezervuoti mažiausiai prieš mėnesį, o dažnu atveju ir dar ankščiau. Sėkmingiausi baidarių nuomos paslaugų tiekėjai dažnai savo baidares visiems vasaros savaitgaliams jau būna rezervavę pačioje vasaros pradžioje, tad paskambinę jiems liepos viduryje ir tikėdamiesi plaukti baidare rugpjūčio pradžioje, tikriausiai liksite nusivylę. Dar greičiau išgraibstomos yra ne baidarės, o papildomos paslaugos – pirtys, sodybos ir t.t. pavyzdžiui nuomodamiesi baidares iš https://www.baidariu.lt/ siūlo sodybas, stovyklavietes ir pirtis su miegamosiomis vietomis tiek be jų. Tačiau atėjo metas įvertinti plaukimo baidarėmis pliusus bei minusus. Didžiausi pliusai plaukiant baidarėmis yra tie, kad tai patinka tiek tiems, kurie mėgsta adrenaliną ir fizinių jėgų reikalaujantį sportą tiek tiems, kurie labiau mėgsta atsipalaidavę plaukti upės tėkmės greičiu. Plaukdami baidare jūs nesate įpareigoti nuplaukti itin greitai, tačiau galite tai daryti, jei norite. Taip pat puiku yra tai, kad į baidarę gali sutilpti ir jūsų manta – nedidelės palapinės, miegmaišiai ir maistas, dėl to trijų dienų žygis baidarėmis gali vykti be jokio nukrypimo nuo upės ar sugrįžimo į civilizaciją. Vienintelis pagrindinis minusas yra galimas blogas oras. Jei vasaros diena pasitaikė šaltesnė, o debesys apsiniaukė ir pradeda krapnoti lietus, tai reiškia, kad jūsų kelionė baidarėmis gali būti ne tokia smagi kokios galėjote tikėtis prieš rezervuodami sau patogią datą.
  2. Kelionė valtimis. Apie valtis dažniausiai pagalvojame, kaip apie priemonę, kuria irstomės ežere ar naudojame žvejyboje ir rečiau susimąstome, kad valtimis galima keliauti iš vieno taško į kitą. Valčių žygiai žmones džiugina tuo, kad irklavimas yra visiškai kitoks nei baidarėse, o taip pat valtyse telpa žymiai daugiau daiktų nei baidarėje. Taip pat vienoje valtyje gali sutilpti daugiau nei du žmonės. Dar vienas valčių pliusas jas lyginant su baidarėmis, plaustai ar irklentėmis yra tas, kad plaukiant valtimi sušlapti yra žymiai sudėtingiau, o tai reiškia, kad jei diena pasitaikė vėsesnė ir jūs į vandenį lysti nenorite, tuomet galėsite ramiai plaukti ir nebijoti šalto vandens. Tačiau kelionės valtimis taip pat turi savų minusų. Visų pirma, valtys nėra tokios mobilios kaip irklentės ar baidarės, tad jei plaukiate maršrutu, kuriame yra žemas tiltelis ar nedidelė užtvanka, jums reikės žymiai labiau paprakaituoti pernešinėjant valtį nei pernešant irklentę ar baidarę. Taip pat pajusite ir mažiau ekstremalių pojūčių, o ir pačių maršrutų pasirinkimas bus mažesnis, nes valtimis galima plaukti tik tose upių ruožuose, kurie yra gilesni.
  3. Kelionės laivu. Tai be konkurencijos pats patogiausias ir komfortiškiausias būdas keliauti upe, tačiau tuo pačiu jis labiausiai nutolęs nuo gamtos pažinimo dvasios, ką jau kalbėti apie bent menkiausią fizinę veiklą. Laivu plaukti yra itin patogu, o plaukdami galite valgyti ir gurkšnoti savo mėgstamus gėrimus bei tuo pačiu metu dairytis po gražias apylinkes. Tačiau kelionės laivu, be akivaizdžių skirtumų nuo visų kitų plaukimo upe būdu turi ir kitų minusų. Visų pirma, tai mažai populiarumo Lietuvoje sulaukianti pramoga, o pridėjus tai, kad nėra tiek daug upių, kuriose gali plaukioti laivai, gauname nemalonų rezultatą – jei jūs esate kelionių laivu mėgėjas, tuomet per kelis vasaros savaitgalius išbandysite visus Lietuvoje siūlomus maršrutus, ko tikrai nebūtų galima pasakyti apie baidares ar kitas upių transporto priemones.