Kategorijos
Lietuvoje

Vandens pramogos vasaros sezonui: planuokite atostogas!

vandens pramogosVasara – pramogų ir kelionių metas. Vienas dažniausių pasirinkimų karštomis dienomis – nuotaikingos vandens pramogos visai šeimai. Siūlome pagalvoti apie plaukimą baidarėmis – tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, suburiantis šeimą ir draugus į vieną ratą. Be to, priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, galima rinktis tiek ramesnius plaukimo maršrutus, tiek ekstremalius ir sudėtingus žygius, kurie pareikalaus jėgų ir ištvermės.

Neatidėliokite atostogų planavimo

Jei norite džiaugtis geromis atostogomis, planuokite jas iš anksto. Planavimas svarbus ne tik dėl to, kad kelionė baidarėmis būtų apgalvota, o išvykos metu nieko nepritrūktų, bet ir dėl to, kad vasaros metu populiariausi baidarių maršrutai būna rezervuojami iš anksto, todėl, jei atidėliosite, laisvų vietų galite ir neberasti. Labai svarbu iš anksto pagalvoti ir apie nakvynę, ypač tuo atveju, jei ketinate plaukti su didesne grupe žmonių, o naktį norite praleisti jaukiame nakvynės namuke ar pirtyje. Beje, kaimo turizmo sodybos yra puikus pasirinkimas edukaciniam poilsiui, pvz., kai kurios sodybos supažindina su senoviniais rakandais, siūlo pažintinius žygius po apylinkes, pasijodinėjimą ar pasiplaukiojimą valtelėmis. Todėl skirkite laiko ir suplanuokite geriausias metų atostogas!

Baidarės – universali ir nuotaikinga pramoga

Vienas svarbiausių plaukimo baidarėmis privalumų – jų universalumus. Tai išskirtinė vandens pramoga, atitinkanti išrankiausiųjų poreikius. Jei vertinate ramų poilsį, rinkitės ramius ar pažintinius upių kelius, kurie nepareikalaus intensyvaus irklavimo, bet džiugins jūsų akį maloniais vaizdais ir išskirtiniu kraštovaizdžiu. Toks plaukimas paprastai rekomenduojamas šeimoms su mažais vaikais ar vyresnio amžiaus plaukikams. Taip pat – keliautojams, į baidarių plaukimą įsiruošusiems pirmą kartą. Aktyvioms jaunimo grupėms siūlomi sudėtingesni, vingiuoti upių keliai, kuomet plaukimo metu tenka įveikti įvairias kliūtis. Toks plaukimas reikalauja ištvermės ir fizinių jėgų, tačiau tampa nepamainoma pramoga jauniems ir energingiems žmonėms. Jei nežinote, kurį sprendimą priimti individualiu atveju, pasitarkite su baidarių nuomotojais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir informuos apie baidarių maršrutus.

Rinkitės kokybiškas baidares

Kad plaukimas būtų sklandus ir patogus, rinkitės tik aukštos kokybės, tvirto pagrindo, lengvas ir manevringas baidares. Taupydami ir kelionei pasirinkę prastas baidares, pralošite – toks plaukimas bus nemalonus ir sudėtingas, todėl greitai pavargsite. Pasidomėkite nuomojamų baidarių ir irklų kokybe, be to, verta pasiklausti ir apie papildomas paslaugas, pvz., ar baidarių nuomotojai duoda plaukimo žemėlapį, gelbėjimosi liemenes, ar suteikia baidarių atvežimo ir paėmimo paslaugas, kokios yra to sąlygos ir t. t.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *