Biologijos egzaminas: kaip teisingai atsakyti į klausimus su pasirenkamaisiais atsakymais?

Biologijos korepetitorius Vilniuje

Už lango pavasaris, o tai reiškia, kad tie, kurie ruošiasi laikyti biologijos brandos egzaminą, turi jau nedaug laiko, kurį galėtų skirti šio egzamino pasiruošimui. Ne paslaptis, kad viena iš šio egzamino dalių yra klausimai, su pasirenkamais atsakymais. Verta pastebėti, kad šie klausimai sudaro iš tisų nemažą dalį (net 20) viso egzamino klausimų). Taigi, labai svarbu kuo geriau tam pasiruošti. Kaip tai padaryti? Siūlome atsižvelgti į šiuos patarimus.

Pažinkite kuo daugiau sąvokų

Visų pirma, reikia pastebėti, kad nemaža dalis šių klausimų yra susiję su sąvokomis, t.y., tiesiog klausiama, ką reiškia vienas ar kitas žodis. Taigi, belieka tik pridurti, jog kuo daugiau sąvokų žinosite, tuo didesnė teisingų atsakymų tikimybė.

Būtinai perskaitykite visus atsakymų variantus

Kuomet kalbame apie tai, kaip gauti kuo geresnius egzamino įvertinimus būtent iš šios dalies, verta pastebėti, kad  nemaža dalis mokinių daro didelę klaidą – jie neperskaito visų atsakymo variantų ir dažnai, vos išvydę sau puikiai pažįstamą žodį, pažymi būtent jį. Vis tik, reikėtų elgtis kitaip – pirmiausia susipažinti su visais atsakymų variantais ir tik tuomet spręsti, kuris atsakymas iš tiesų yra teisingas.

Atkreipkite dėmesį į tam tikrus žodžius

Kuomet kalbame apie tai, kaip kuo geriau pasiruošti šiai daliai, verta akcentuoti ir dar vieną aplinkybę: atkreipkite dėmesį, ar nėra tokių žodžių, kaip teisingas, neteisingas; tinkamas, netinkamas; galima, negalima; yra, nėra; būdinga, nebūdinga. Kaip rodo praktika, būtent šios priešpriešos suklaidina labai daug žmonių.

O ką daryti, jei atsakymo nežinai?

Taip, šitaip nutikti irgi gali. Tad, ką daryti tokiu atveju? Specialistai tvirtina, kad būtent tokiais atvejais geriausia yra taikyti atmetimo principą: iš visų atsakymo variantų, tikrai bus bent keletas žodžių, kurie leis suprasti, jog tai nėra galimas atsakymas. Taigi, atmeskite šiuos žodžius ir pasirinkimas sumažės, o tuomet surasti atsakymą bus lengviau.

Tikimės, kad šie patarimai padės geriau pasiruošti šiai svarbiai egzamino daliai. Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad biologijos korepetitorius Vilniuje – taip pat išmintingas pasirinkimas.