Kategorijos
Naudingi patarimai Verslas

Andon (andon board) – Lean mokymai

Kas tai – andon board?

Andon – tai darbo proceso duomenų rinkimo, apdorojimo ir tobulinimo įrankis. Dar kitaip vadinamas „Andon board“. Duomenų kaupimas, stebėjimas ir analizavimas leidžia laiku pastebėti artėjančią problemą, jai pasiruošti ir su minimaliomis išlaidomis išspręsti. Ši sistema lendžia kontroliuoti darbo procesus ir didinti efektyvumą. Dažniausiai Andon duomenų ekranai naudojami gamybos įmonėse, tačiau vis populiarėja prekybos ir paslaugų kompanijose. Norint laiku pasiekti tikslą, išlaikyti darbo tempą ar kontroliuoti kokybę – būtina žinoti kuo daugiau informacijos, apie kas vyksta jūsų įmonėje. Toyota kompanija įdiegė šią technologija, kuri buvo naudojama šios įmonės automobilių gamyklose. Didžiuliame ekrane buvo transliuojame informacija apie įrangos gedimus, pranešama kuomet baigiasi detalės ar atvyko nauja produkcijos siunta. Šiandien, ši sistema yra stipriai ištobulinta ir pritaikyta prie šių dienų technologijų. Savo išmaniajame telefone būdami toli nuo gamyklos, galite stebėti, kokie darbo procesai vyksta, ar pasiekta dienos norma, ar laikomasi nustatytų kokybės standartų.

Lean mokymai
Lean mokymai

Kaip tai atrodo realybėje?

Kur galima pritaikyti?

Šios sistemos pritaikymo galimybės yra labai didelės. Kaip jau minėjome net tik gamybos įmonės, bet ir paslaugų, prekybos sektorius. Tarkime jūsų įmonėje dirba didelis kiekis pardavėju. Įdiegus šią sistemą vadovams ir darbuotojams bus lengviau siekti užsibrėžtų tikslų. Dirbant didelėje teritorijoje iškilus problemai darbuotojas užfiksuos ją ir reikiamas asmuo iškarto matys informaciją, galės reaguoti. Komunikacija tarp darbuotojų užtikrins efektyvesnį darbą, bei greitesnį problemų sprendimą. Įsivaizduokime, kad yra nustatyta pardavimų norma. Tegul darbuotojai lengvai ir aiškiai mato savo dienos rezultatus ir reikiamu laiku koreguoja savo darbo našumą. Tokiu būdų bus užkirstas kelias naujos problemos kūrimui. Andon sistema ne tik surenka didelį kiekį informacijos, bet ir padeda kontroliuoti norimus procesus.

Andon esmė.

Lean mokymai (plačiau apie juos Timberta internetinėje svetainėja) susideda iš daugybės komponentų. Andon – tai vienas iš komponentų. Padidinkite komunikaciją tarp visų darbo procese dalyvaujančių asmenų. Automatizuokite informacijos judėjimą, problemų sprendimą, informacijos surinkimą ir procesų kontrolę.