Įdomūs faktai apie rožes

rožių kaina

Rožės pelnytai yra laikomos vienomis gražiausių, įspūdingiausių bei prabangiausių gėlių, tačiau tik retas žino įdomių faktų apie ši gėlių rūšių. Tad, jei ir jūs esate šių gėlių gerbėjas, nepraleiskite puikios progos sužinoti apie rožes daugiau.

Šimtai rūšių, tūkstančiai veislių

Kiekvienas, kuris mėgsta rožes, turbūt kasdien norėtų išvysti vis kitokias rožes. Ir nors tokia galimybė praktiškai atrodo sunkiai įsivaizduojama, teoriškai tikrai turėtumėte  galimybę kiekvieną dieną mėgautis vis kitokiomis rožėmis, kadangi iš viso jų egzistuoja net 400 šimtai, o veislių – net 25 000.

Daugiau nei 3000 metų

Rožės drąsiai gali būti vadinamos viena seniausių rožių rūšių, kadangi istoriniai šaltiniai tvirtina, kad būtent šios gėlės Žemėje žydėjo jau tuomet, kai joje dar negyveno žmogus. Na, o subkultūrintos šios gėlės buvo taip pat palyginti labai seniai- prieš 3000 metų.

Nacionalinis simbolis

Paprastai šiai gėlei visada yra skiriami tik patys gražiausi žodžiai ir puikiai vertinami įvairiuose pasaulio kampeliuose. Tačiau ir tai dar ne viskas – kai kurie iš jų šią gėlę pervertina taip, kad net laiko ją savo nacionaliniu simboliu. Nacionaliniais simboliais šios didingos gėlės yra laikomos Niujorke, Gruzijoje. 

Net 5 metrai

Daugeliui, ko gero, būtų net sunku patikėti, kad rožės savo aukščiu gali konkuruoti net su pačiais didžiausiais medžiais. Netikite? Nuomonę pakeisti privers faktas, jog Naujajame Džersyje auga krūmas, kurio aukštis siekia net 5 metrus. Žinoma, tokių rožių kaina atitinkamai yra gerokai didesnė.

Kilogramui aliejaus – 4 tonos rožių žiedlapių

Visos dailiosios lyties atstovės žino, kad rožių aliejus yra labai vertinga kosmetika priemonė, maloniai kvepianti bei intensyviai lepinanti odą, tačiau tikrai ne visos susimąsto apie tai, kad šis aliejus ne tik vertingas, bet ir labai prabangus, mat kilogramui jo pagaminti reikia 4 tonų rožių žiedlapių.