Kategorijos
Naudingi patarimai

Katilinės įrengimas. Ruošiamės šildymo sezonui

Nuo ko pradėti katilinės įrengimą?

Planavimas. Viską reikia pradėti nuo planavimo. Pirmiausia reikia nuspręsti, kurioje vietoje bus katilinė. Ji gali būti pačiame name ar ūkiniame pastate. Namo šeimininkas nuspręndžia, kur geriau ją įrengti. Didelę įtaką, priimant šį sprendimą, turi šildymo katilo pasirinkimas. Rinkoje egzistuoja nemažai įvarių šildymo katilų. Vieni katilai reikalauja kasdienės priežiūros, kiti pilnai automatizuoti. Pasirinkus šildymą kietu kuru, reikia nuspręsti kur bus laikomas kietas kuras. Turi būti patogu jį atsinešti. Planuojant katilinės įrengimą į tai reikia atsižvelgti. Kieto kuro katilai reikalauja daug priežiūros. Įrengiant elektrinį namo šildymą su šiomis problemomis nesusiduriama. Elektrinė šildymo sistema yra viena iš patogiausiu, naudojimo prasme. Turi vieną didelį minusą – kaštai. Šildymo kaštai tikrai didelį. Šį būdą gali leisti ne kiekvienas privataus namo savininkas. Kaip jau supratote, viskas priklausys nuo šildymo sistemos. Norint tinkamai įsirengti katilinę reikia nuspręsti kaip šildysimės.

Katilinės įrengimas
Katilinės įrengimas

Katilų pasirinkimas.

Pradedant planuoti šildymo sistemos įrengimą reikės išsirinkti šildymo katilą. Vienas sunkiausių sprendimų, kurį teks priimti. Kodėl? Egzistuoja ne vienas pasirinkimas. Faktorių, kurie lemia vieną ar kitą pasirinkimą taip pat daug. Vieni katilai reikalauja daug priežiūros, bet išlaidos yra mažos. Kiti katilai yra vidutinio ekonomiškumo, bet labai ekonomiški karšto vandens šildymui. Kaip jau minėjome, egzistuoja ir komforto pasirinkimas. Geoterminis, elektrinis šildymas – tai tie variantai, kurie kainuoja daug, bet kasdienis naudojimas yra labai patogus. Jeigu pirmą kartą renkatės šildymo katilą reikėtų konsultuotis su specialistais. Profesionalios santechniko paslaugos šiuo atvejų labai padėtų apsispręsti. Patyręs santechnikas atvykęs į jūsų namą papasakos kuo skiriasi šildymo katilai, ir apžiūrėjas jūsų namą, pasikalbėjas apie planuojamas šildymo išlaidas, galės pasiūlyti geriausią variantą.

Katilinės įrengimas
Katilinės įrengimas

Kokie gali būti katilai?

Kieto kuro katilas, kūrenamas malkomis, skiedromis, medžio ar šiaudų granulėmis, medžio pjuvenų briketais. Tai katilo tipas, kuris kūrenamas naudojant biokurą. Kieto kuro katilai, priklausomai nuo kuro rušies skirsis savo kaina, priežiūra ir žinoma ekonomiškumo lygiu. Šiuo atveju malkos, vienas iš pigiausiu variantų, tačiau reikalaujantis nemažai jūsų dėmesio. O tarkim medžio, šiaudų granulės – biokuras, kurio kieto kuro katilas gali būti automatizuotas.

Anglis – Kietas kuras ir yra labai populiarus Lietuvoje. Šio tipo katilai nėra brangūs, ekonomiškumo lygis patenkinamas, tačiau reikalauja kasdienės priežiūros.

Dujos – šildymo katilai, kurie turi didelį pliusą – automatizavimas. Tačiau pagrindinis minusas, kad dujų kainos svyruoja priklausomai nuo ekonomikos, politikos pokyčių. Nuspręndus įsirengti dujinį šildymą susidursite su problema – ar prie jūsų sklypo yra dujotekio vamzdžiai.

Geoterminis šildymas – šis šildymo būdo pasirinkimas reikalauja didelių pradinių investicijų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje namo šildymas bus ekonomiškas.

Elektrinis šildymas – ko gero pats patogiausias šildymo būdas. Aukščiausias automatizavimo ir komforto lygis, reikalaujantis minimalaus jūsų dėmesio. Vienintelis šio šildymo tipo minusas – išlaidos. Mėnesiniai kaštai bus dideli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *