Maisto produktai sveikiems ir gražiems dantims

Mūsų dantų sveikata ir grožis priklauso ne tik nuo to, kaip jais rūpinamės, bet ir ką dedame į burną. Visi puikiai žino, kad sveika valgyti varškę, o cukraus vertėtų vengti. Visgi, yra ir tokių maisto produktų, apie kurių naudą mūsų dantims retai pagalvojame. Kokie jie?

Neįtikėtina, bet tiesa: šokolado nauda

Atrodo, kad šokoladas ir sveiki dantys yra du visiškai nesuderinami produktai, tačiau tai netiesa. Tiesa, odontologijos klinika Vilniuje perspėja, kad šokoladas šokoladui nėra lygus. Pavyzdžiui, pieniškas ar baltas šokoladas tikrai gali pakenti dantims, tačiau juodas šokoladas, kuriame yra bent 70 proc. kakavos ir mažai cukraus yra naudingas. Visų pirma, toks šokoladas pasižymi antibakteriniu poveikiu. Visų antra, juodasis šokoladas yra gana ilgai kramtomas, todėl burnoje išsiskiria didesnis seilių kiekis, kuris nuvalo apnašas nuo dantų. Reiktų atminti, kad seilės yra šarminės, o tai kenkia bakterijoms. Taigi, drąsiai dėkite juodą šokoladą į burną ir ilgai jį kramtykite. Tiesa, nepadauginkite, nes kas per daug, tas nesveika.

Gera žinia fermentinio sūrio gerbėjams

Odontologijos klinika Vilniuje teigia, kad fermentinis sūris ir kiti fermentuoti produktai sąveikauja su seilėmis, todėl burnos terpė iš rūgštinės virsta šarmine. Tokia terpė yra pražūtinga bakterijoms. Be to, šarminėje terpėje jos negali daugintis. Kita vertus, nepamirškite, kad fermentinis sūris yra gana riebus ir sunkus produktas, todėl jo geriau nevalgyti prieš miegą, o ir vartoti šio produkto reiktų sakingai. Kas padeda dantims, gali pridėti kelis papildomus kilogramus.

Graikiniai riešutai – dantų šveitiklis

Kad graikiniai riešutai yra labai naudingi smegenims visi puikiai žino, tačiau jie naudingi ne tik pilkosioms ląstelėms, bet ir dantims. Jie tarsi šveitiklis nuo dantų nuvalo nešvarumus. Visgi, odontologijos klinika Vilniuje perspėja, kad net ir po graikinių riešutų valgymo reiktų išsivalyti dantis, nes tarpdančiuose užsilikę riešutų likučiai gali turėti daugiau žalos nei naudos.

Taigi, prieš valdydami vienus ar kitus produktus, pagalvokite ne tik apie gražias kūno linijas, bet ir sveikus dantis. Mityba ir tinkama burnos higiena – raktas į gražią šypseną.