Prezervatyvai ir mitai apie juos

Mitai apie prezervatyvus sklinda nuo pačios šių priemonių atsiradimo pradžios. Priežastis, kodėl kai kurie iš jų egzistuoja iki šiol, yra labai paprasta – dalis žmonių yra labiau linkę tikėti nuogirdomis ir nepagrįstomis kalbomis, nei klausyti patikimų šaltinių. Prezervatyvai (https://www.prezervatyvai.net/) atkeliauja iš skirtingų gamintojų, o vartotojai dažniausiai yra linkę išsirinkti vieną jiems patinkantį prekės ženklą ir pradėti skleisti realybės neatitinkančias kalbas apie kitų gamintojų produkciją.

Tokios kalbos nieko gero neduoda – vartotojai tik dar labiau pasimeta ir nebežino, kuo tikėti. Jei žmogus neskaito mokslinės literatūros ir nekreipia dėmesio į medicinos ekspertų žodžius, tuomet kyla didelė problema. Labai svarbu išsklaidyti tokius mitus ir užtikrinti, kad kiekvienas pasaulio gyventojas galėtų mėgautis saugiais lytiniais santykiais.

Vienas populiarus iki šių dienų sklandantis mitas teigia, kad prezervatyvai suteikia menkiausią apsaugą nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų. Tokias kalbas tiesiog būtina paneigti ir pabrėžti, kad tinkamai naudojami prezervatyvai, kurie nėra pažeidžiami jokiomis pašalinėmis ir lateksui priešiškomis medžiagomis, yra vienos saugiausių ir patikimiausių priemonių. Vienintelės priežastys, dėl kurių jie gali pavesti, yra tokie atvejai, kai jie netinkamai užmaunami, jų galiojimo laikas yra pasibaigęs arba jie naudojami per daug grubiai, be jokių tinkamų lubrikantų.

Kai kurie vartotojai taip pat mano, kad prezervatyvai nėra efektyvūs, kalbant apie apsaugą nuo lytiniu keliu plintančių ligų, nes kai kurios ligos gali būti pernešamos per žmogaus seiles arba tiesioginio kontakto su ligos nešiotojo oda būdu. Tačiau tai visiškai nėra susiję su prezervatyvų efektyvumu. Nuo pastarųjų situacijų niekas negali apsaugoti –  nebent žmogus nuspręstų visai atsiakyti lytinių santykių. Tačiau skubame priminti, kad jei lytiniame akte dalyvaujantys žmonės yra sveiki, prezervatyvai tikrai užtikrina ypač didelę apsaugą.

Be to, nerekomenduojame klausyti tokių absurdiškų patarimų, kuriuos galima išgirsti internetinėje erdvėje, tai yra, kad vienu metu naudoti du prezervatyvus yra geriau nei vieną. To daryti jokiu būdu nepatartina. Prezervatyvai, kuriuos gamina patikimi gamintojai, puikiai apsaugo jų vartotojus, tačiau, jei lytinio akto metu bus naudojami du prezervatyvai, dėl latekso paviršių trynimosi vienas į kitą, jie gali plyšti. Vieno prezervatyvo lytinio akto metu tikrai pakanka.

Be to, jei norite išbandyti įvairias sekso rūšis, t.y. ne tik vaginalinį, bet ir oralinį ar analinį seksą, prieš tuo užsiimdami, pasirūpinkite tinkamomis priemonėmis. Rinkoje siūlomi prezervatyvai yra skirti skirtingoms lytinių aktų rūšims, tokiu būdu suteikiant jų vartotojams didesnę apsaugą ir malonumą, todėl būkite atidūs ir išsirinkite geriausią gaminį.