Keli įdomūs faktai apie LEGO

LEGO

LEGO konstruktoriai – populiariausi žaislai pasaulyje jau keletą dešimtmečių. Jie patinka ir vaikams ir suaugusiems. Beje, suaugusieji iš LEGO kuria tikrus stebuklus, tad šis hobis yra labai įdomus ir nenuobodus.

Norėtume papasakoti keletą įdomių faktų apie LEGO. Mielos mamos, žinokite, kuo žaidžia jūsų vaikai…

Iš kur kilo LEGO pavadinimas? Šia kaladėles sukūrė buvęs stalius iš Danijos Ole Kirk Christiansen dar 1932 metais savo sūnui. Iš pradžių jos buvo medinės. Stalius svarstė, kaip pavadinti šias sudedamas kaladėles. Taip gimė sutrumpinimas LEGO – „leg godt“ – gražiai žaisk.

Įdomus faktas – nuo 1958 metų pagamintos LEGO kaladėlės gali būti sudedamos su šiuolaikinių kaladėlių dalimis. Tai reiškia, kad jau 60 metų kaladėlių dydžiai nesikeičia.

Paprastai vaikai dievina LEGO kaladėles, tačiau ne ką mažiau dėmesio susilaukia ir figūrėlės. Jei surinktume jas visas, būtų didžiausia pasaulyje tauta – virš 4 milijardų žmogeliukų. Beje, figūrėlės buvo sukurtos tik 1975 metais. 1978 metais jas jau turėjo keletas rinkinių. Pirmieji LEGO žmogeliukai neturėjo judinamų rankų, kojų, galvų, kad juos būtų galima keisti ir kurti savo žmogeliukus. Šios galimybės atsirado kur kas vėliau.

Jei pamatėte kareivėlio figūrėlę, žinokite, kad tai nėra originali LEGO figūrėlė, arba ji labai sena. Kadangi LEGO reiškia „žaisk gražiai“, 1999 metais gamintojai sustabdė bet kokių ginklų gamybą žmogeliukams. Taip vaikams buvo bandoma įdiegti, kad LEGO tinka tik taikiems žaidimams.

Viena iš populiariausių serijų nukentėjo būtent dėl šio nelemto draudimo. „Žvaigždžių karų“ serija yra būtent apie kosminius karius ir ginklus. Dėl to dabar žvaigždėlaivio kariai gaminami be ginklų. Su ginklais juos pamatyti galima, tačiau tai bus ne originalai. Beje, galbūt dėl to brangiausia LEGO figūrėlė ir yra personažas iš „Žvaigždžių karų“ – iš 14K aukso pagaminta Bobba Fetto figūrėlė buvo parduota už beveik 20 000 dolerių. Taip, 20 tūkstančių už vieną figūrėlę, kurių pasaulyje buvo pagamintos vos dvi…

LEGO figūrėlių galvos yra tuščiavidurės. Kodėl? Pasirodo, taip padaryta ne taupant plastmasę, o saugant vaikus nuo galimo paspringimo. Jei vaikas praryja galvos detalę, oras pro ją praeina ir vaikas neuždūsta. Nors nelaimių būta gana daug…

LEGO figūrėlių galvų spalva yra geltona ne atsitiktinai. Taip buvo siekiama išvengti rasinių nesantaikų kurstymo. Kitų spalvų galvos yra tik tada, kai jos skiriamos tam tikram personažui. Pavyzdžiui, Hulkas yra žalias.

Apie LEGO galima pasakoti ir pasakoti, tačiau geriau su jais žaisti kartu su vaikais.