Ar greitieji kreditai yra rizikingi? Kada jūs turėtumėte jais pasinaudoti

Tikriausiai ne kartą esate matę ar iš pažįstamų girdėję informaciją apie greituosius kreditus ar paskolas. Tai yra būdas, kai galima vos per 15 minučių pasiskolinti tam tikrą sumą pinigų ir išspręsti iškilusias problemas ar kitus finansinius klausimus. Žmonės, kurie nebūna susidūrę su tokiu pinigų pasiskolinimų, gali padaryti klaidų, kurios vėliau finansiškai kainuoja tikrai nemažai. Greitieji kreditai tikrai ne visada yra geriausias pasirinkimas – jeigu jums reikia pinigų automobiliui, geriau būtų pasidomėti kitomis skolinimosi formomis. Jeigu reikia pinigų atostogomis – taip pat yra kitų būdų, kurie leis pasimėgauti išsvajotomis atostogomis.

Taigi, kalbant apie greituosius kreditus, pirmiausia atkreipti dėmesį reikėtų į riziką. Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad tai labai rizikingas būdas skolintis, tačiau tai nebūtinai yra tiesa. Viskas priklauso nuo to, kokia yra jūsų finansinė padėtis, kokią pinigų sumą skolinatės ir kaip greitai planuojate atiduoti. Jeigu skolinatės protingai, greitieji kreditai nėra rizikingi, tačiau, jeigu skolinatės, nes reikia, o tik vėliau galvosite kaip ir kada atiduoti – tada tai gali būti rizikinga, nes ilgame laikotarpyje jums pasiskolinta suma gali kainuoti dvigubai.

Reikia nepamiršti, kad greituosius kreditus galima gauti labai greitai – pildymo procesas ir pinigų pervedimo į jūsų pasirinktą banko sąskaitą yra daug greitesnis nei lyginant su banko paskolomis. Čia viskas įvertinama yra daug greičiau, o dėl to iš karto atsiranda ir daugiau rizikos. Šių paslaugų tiekimo įmonės prisiima daugiau rizikos suteikdami šiuos kreditus, kadangi tam tikrais atvejais yra atlaidžiau žiūrima į kredito istoriją. Dėl visų šių priežasčių jūsų pasiskolintas greitasis kreditas gali turėti didesnes palūkanas nei kitos paskolos, o ir atidavimo terminas yra daug mažesnis.

Jeigu pasinaudosite greituoju kreditu neatsižvelgę į papildomas sąlygas – palūkanas ir atidavimo laiką, tuomet tai gali būti rizikingas skolinimasis. Tuo tarpu, jeigu į greitąją paskolą žiūrėsite kaip į greitą pasiskolinimą ir greitą pinigų grąžinimą, tai nebus rizikinga, kadangi jūs suvaldysite visą riziką patys. Naudojantis šiuo skolinimosi būdu, labai svarbu yra kontroliuoti situacija ir žinoti savo tolimesnius veiksmus. Suprantama, kad niekada negalite žinoti, kada jums prireiks greitojo kredito, tačiau prieš darydami sprendimą pasiskolinti, bent minimaliai pasiplanuokite sau, kaip ir kada žadate atiduoti.

Greituoju kreditu nėra rekomenduojama pirkti dalykų, kurie nėra būtini išgyvenimui ar išleisti pramogoms. Pasiskolinti tikrai nėra sunku, tačiau atiduoti vėliau gali kilti problemų. Jeigu žinote, kad mėnesio pradžioje gausite atlyginimą iš kurio grąžinsite pasiskolintus pinigus, tuomet jų panaudojimo laisvė yra tikrai didesnė – galite specialia proga ir papramogauti. Tačiau, jeigu nesate tikri, kada pasiskolintus pinigus pavyks sugrąžinti, tuomet geriau nesinaudoti greitojo kredito paslaugomis, kadangi didelės palūkanos jums gali sukelti finansinių problemų.

Kalbant apie tai, kada reikėtų naudotis greitąją paskola, dažniausiai tuomet, kai yra kalbama apie nenumatytus pasikeitimus. Tai gali būti sveikatos problemos ar sugedęs automobilis. Kai atsitinka kažkas, kur tik finansinė pagalba gali išspręsti susidariusią problemą. Ne kiekvienam pavyksta dalį pinigų atsidėti „juodai dienai“, todėl šis greitasis kreditas gali atstoti šiuos pinigus. Vis tik, prieš skolindamiesi nepamirškite, kad juos reikės atiduoti. Kad ir kaip jums tuo metu reikėtų pinigų, neįsivelkite į emocijas ir skolinkitės tokią pinigų sumą, kurią realu atiduoti kuo greičiau. Palūkanos ir ilgas atidavimo laikas gali jums kainuoti labai brangiai

Jeigu greituoju kreditu pasinaudosite protingai – pasiskolinsite tiek, kiek galite greitai sau leisti atiduoti, tuomet tai nėra rizikingas skolinimosi būdas. Apie rizikas kalbama daug, todėl kad yra nemažai pavyzdžių, kai žmonės pasinaudoję šiais kreditas vėliau turi dar didesnių finansinių problemų. Dėl to, reikia atminti, kad už pinigų pasiskolinimą esate atsakingi tik jūs patys, jeigu kažkas atliko blogą sprendimą, nereiškia, kad jums šis sprendimas yra blogas. Svarbiausia yra įvertinti situaciją ir rizikos valdymas tikrai nebus toks sudėtingas, kaip gali atrodyti arba skambėti iš kitų žmonių lūpų.

Svarbu atminti, kad greitasis kreditas nėra jūsų pinigai, kuriuos galite bet kada pasiskolinti ir išleisti, tai yra tie pinigai, kurie yra paskutinė galimybė išspręsti jums iškilusią problemą arba trumpalaikis pinigų pasiskolinimas, kuris jums padės tam tikroje situacijoje, bet jūs tuo pačiu ilgai skolingi nebūsite, nes su kitu atlyginimu pinigus grąžinsite. Kuo greičiau grąžinsite greitąjį kreditą, tuo susidursite su mažesne finansine rizika.