Pieniniai dantys ir keli svarbūs veiksniai

Pastebima, kad iki šiol nemaža dalis tėvelių mano, kad nėra jokios būtinybės savo vaikučių pieniniams dantims skirti labai daug dėmesio. Tokiu atveju yra manoma, kad jei pieniniai dantys iškris, nėra prasminga juos taisyti ar atlikti kitas odontologines procedūras. Deja, bet toks požiūris į savo vaikų dantukus yra labai neteisingas ir žalingas. Nevertėtų manyti, kad pieninių dantukų vaikams negali skaudėti. Jie lygiai taip pat genda kaip ir nuolatiniai. Be to, sovietmečiu apskritai vaikus auginantiems tėvams medikai nekalbėdavo apie vaikų dantukų priežiūrą, todėl dantukus tėveliai savo vaikams pradėdavo valyti ne anksčiau kaip dvejų metų. Ką jau kalbėti apie dar vėlesnį amžių. Tuo laikotarpiu buvo mano, kad net jei pieninis dantukas sugedo, jo nereikia taisyti, nes galiausiai jis iškris ir jį pakeis nuolatinis dantukas. Tačiau tuomet būdavo visiškai pamirštama, kad sugedęs pieninis dantukas vaikui gali sukelti labai didelį fizinį diskomfortą, ką jau kalbėti apie tai, kad sugedę pieniniai dantukai taip pat gali nulemti ir prastesnės būklės nuolatinius šiek tiek vėliau išdygstančius dantis.

Todėl jei jūs auginate vaikelį, jokiu būdu nepamirškite labai didelio dėmesio skirti jų dantukų priežiūrai. Vos tik pasirodo pirmasis dantukas, turėtumėte pradėti valyti tiek jį, tiek ir dantenas. Be abejo, pradžioje tai įprastai yra daroma su tamponėliu ar kita švelnia priemone, kuria galima lengvai nuvalyti apnašas. Kiek vėliau pradedamas naudoti švelnių ir minkštų šerelių dantų šepetėlis, kartu pasitelkiant ir pastą, savo sudėtyje neturinčią fluoro. Tačiau vėlgi, nereikėtų pernelyg baimintis fluoro, net jei jūsų vaikelis dar nemoka išspjauti dantų pastos. Jei jūsų vaikelio dantukai yra linkę į kariesą, tuomet odontologai gali rekomenduoti pastą, kurioje yra fluoro. Tai reiškia, kad tereikia pasitarti su vaikų odontologais, kurie įvertinę jūsų vaiko dantukų būklę galėtų patarti, kokia dantų pasta ir koks fluoro kiekis joje galėtų būti pats optimaliausias.

Taip pat nepamirškite, kad jūsų vaiko dantukai turėtų būti valomi du kartus per dieną, kiekvienam dantukų valymui skiriant bent dvi minutes. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir vaikų mitybos. Ji turėtų būti sveika ir subalansuota.