Santechnikas – profesija, kurios paklausa

Iš tiesų, mums yra ganėtinai keista, kodėl vis daugiau jaunų piliečių nusprendžia žengti į universitetus, jog įgytų aukštąjį išsilavinimą, jeigu rinkoje vyrauja paprasčiausių profesijų atstovų stygius. Turime omenyje tai, jog jaunieji piliečiai, net ir žinodami, jog baigę mokslus ganėtinai sunkiai susiras darbus, vis tiek nusprendžia įgyti universitetinį diplomą, vietoj to, jog įgytų įgūdžius bei profesiją, kaipmat santechnikas, profesinėje mokykloje.

Iš esmės, šioje situacijoje dominuoja du veiksniai – reputacija bei kvalifikacijos įtaigumas. Norime pabrėžti tai, jog, tarkime, reputacijos aspektu, šiuolaikinėje visuomenėje yra pastebima ganėtinai aiški mintis, jog jeigu jaunas pilietis neturi bakalaurinio išsilavinimo, šis yra laikomas prastesniu už aplinkinius. Tiesą sakant, mums yra ganėtinai keistas toks požiūris, todėl natūraliai siūlome žmonėms visiškai į šį nežvelgti, kadangi piliečiai dažniausiai elgiasi pernelyg objektyviai, o daugumą jų, be to, stengiasi tiesiog įkąsti. Ką gi būtų galima pakomentuoti apie kvalifikacijos įtaigumą? Iš esmės, reikėtų sutikti, jog žmonės, kurie neturi universitetinio išsilavinimo, šiais laikais negali kvalifikuotis į visas darbo vietas – kai kurios natūraliai reikalauja aukštesnio išsilavinimo, dėl tam tikrų priežasčių. Kad ir kaip ten bebūtų, tikrai nenorėtumėme nuliūdinti asmenų, kurie galimai šio neturi – siekiame pabrėžti tai, jog daugiau nei septyniasdešimt procentų piliečių šiais laikais Lietuvoje dirba arba be išsilavinimo arba ne pagal šio paskirtį – ne pagal įgytą diplomą. Galimai tai leidžia daryti prielaidą, jog galbūt bakalaurinis pažymėjimas ir nėra toks įtaigus?

santechniko-paslaugos-2

Kaip ir pastebėjote, šiandieną kalbėsime straipsnyje iš profesijos santechnikas perspektyvos – nuoširdžiai pasistengsime pasiaiškinti, ar iš tiesų šiuolaikinėje rinkoje šios profesijos atstovų paklausa išaugo. Be viso to, pabandysime pasigilinti, kiek gi uždirba šios srities atstovai, bei pateiksime kitus ypatumus, kurie galimai žmonėms bus naudingi. Nuoširdžiai viliamės, jog santechniko paslaugos suteiks ne vien tik specifinių žinių, tačiau taip pat ir konkrečios naudos – kas čia žino, galbūt turinys įkvėps jus mesti mokslus ir rinktis, pavyzdžiui, profesiją santechnikas, kurioje paklausa, kaip ir yra užtikrinta?

Taigi, kelis kartus anksčiau buvome teigę, jog būtent santechnikų paklausa mūsų šalies rinkoje yra išties didelė – turime omenyje tai, jog tokie padariniai paprasčiausiai susidarė dėl to, jog pačios pasiūlos ženkliai sumažėjo. Paprasčiausiai, senesni darbuotojai, kurie rinkoje vyravo ganėtinai senai, išėjo į pensiją, o, žinant tai, jog pamainos, kaip ir neauga, atsiranda rinkoje paslaugos stygius. Vis dėlto, reikėtų akcentuoti tai, jog tokia situacija tikrai galėtų būti ištaisoma – realiai, esą neįtikėtinai daug tokių pavyzdžių, kuomet piliečiai, turintys atitinkamas kvalifikacijas, nutaria įgyti ir dar vieną ir, tiesą sakant, santechnikas, kaip paslauga, ganėtinai dažnai būna šių pasirenkama.

santechniko-paslaugos-3

Kiek gi uždirba santechnikos srities darbuotojai? Tiesą sakant, apibrėžti tam tikras, konkrečias sumas būtų neįtikėtinai sunku, kadangi šis darbas yra kone asmeninis verslas. Norime akcentuoti tai, jog dažniausiai profesija santechnikas pasižymintys žmonės dirba ne kompanijoms, tačiau individualiai – tiesiogiai siūlo savo paslaugas žmonėms, naudojasi įvairiausiais informacijos srautiniais šaltiniais, jog būtų žinomi. Be viso to, dauguma santechnikų paprasčiausiai dirba atitinkamuose regionuose, kuriuose šiuos visi kuo puikiausiai pažįsta – idealiausias pavyzdys būtų kaimelis, kuriame esą vienas santechnikas, todėl natūralu, jog visi piliečiai į šį kreipias, mat tai yra patogu. Kad ir kaip ten bebūtų, galėtume daryti prielaidą, jog didžioji dauguma santechnikų uždirba apie du tūkstančius penkis šimtus litų – tai tikrai nėra mažos sumos.

Santechnikas – puiki profesija, kurios paklausa ateityje tik augs.