Variklio kapitalinis remontas: ką svarbu žinoti?

Variklio kapitalinis remontas

Variklio kapitalinis remontas – tai tik vienas iš daugelio sprendimų, kurį gali tekti įgyvendinti turintiems automobilį. Tačiau tuo pat metu nesunku pastebėti, kad daugybė žmonių nežino svarbios informacijos apie variklio kapitalinį remontą, todėl pats metas jų įgyti daugiau.

Dėl kokių priežasčių dažniausiai yra reikalingas kapitalinis remontas?

Priežastys iš tiesų yra labai įvairios, pavyzdžiui: neleistinas detalių susidėvėjimo lygis; per didelės variklinės alyvos sąnaudos; sumažėjusi kompresija.

Kas išduoda sumažėjusią kompresiją?

Kad kompresija yra mažesnė nei įprasta, atpažinsite iš tokių požymių, kaip: ilgai neužsivedantis starteriu užsukamas variklis, mažesnė galia.

Su kokia problema susiduriama sugedus varikliui?

Savaime suprantama, viena svarbiausių problemų, su kuria susiduriama sugedus varikliui, yra tokia: ką daryti – remontuoti tą patį variklį, o galbūt jį pakeisti kitu? 

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šis klausimas – vienas sudėtingiausių ir egzistuoja itin daug veiksnių, į kuriuos svarbu atsižvelgt norint rasti geriausią atsakymą. Tačiau bene svarbiausią vaidmenį suvaidina automobilio amžius. Jei jis siekia 15 – 20 metų, tai, ko gero, variklio remontuoti apskritai nebeverta, nes net tai ir padarius, išlieka labai didelė tikimybė, kad iškils kitų gedimų, kurie neleis kokybiškai naudotis transporto priemone. Tačiau taip pat nereikia pamiršti, jei automobilis yra naujesnis, pavyzdžiui,  jo amžius siekia bent 10 – 12 metų, tai tikra verta investuoti į kapitalinį variklio remontą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į nuvažiuotus kilometrus. Specialistai sako, kad, jei  400 000 riba dar nėra pasiekta, tai vertėtų remontuoti variklį. 

Na, o pabėgai belieka tik pridurti, kad nemaža dalis žmonių yra įsitikinę, jog, jei bus atliktas kapitalinis variklio remontas, tai dar tikrai nereiškia, kad automobilis bus kaip naujut naujutėlis. Tad net ir atlikus kapitalinį variklio remontą, būtina ir toliau atsakingai rūpintis transporto priemone. Taigi, atsakingai prižiūrėkite, o vos tik pastebėję naujas problemas, iš karto kreipkitės į specialistus. Tik tokiu atveju važiuoti automobiliu bus saugu ir patogu. Na, ir, žinoma, nepamirškite, kad pasinaudoję internetu, greitai surasite tinkamiausią šios paslaugos teikėją.