Maitinimo kėdutės pasirinkimui skirti baziniai patarimai

Nors kūdikiai sėdėti pradeda skirtingu metu, artėjant vaikučio pusės metukų „gimtadieniui“ tėveliai neretai ima galvoti apie maitinimo kedutes, kurios padėtų palengva jų atžalą mokyti valgyti savarankiškai bei tuomet, kai kartu valgo ir tėveliai. Tačiau, kai pirmagimį auginantys tėveliai pradeda maitinimo kėdutės paieškas, jie labai dažnai susiduria su tuo pačiu klausimu – o kokia gi maitinimo kėdutė būtų pati tinkamiausia?

Žinoma, vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra – kiekvienų tėvelių keliami reikalavimai labai skiriasi, tačiau visuomet galima įvardinti keletą bazinių patarimų, kurie padeda lengviau išsirinkti.

  • Maitinimo kedutesNorite patvarumo? Ieškokite kokybiškos maitinimo kėdutės. Neretai tai tiesiogiai susiję ir su maitinimo kėdutės kaina. Puikiai suprantama, kad įprastai kuo didesnė kėdutės kaina, tuo ji yra kokybiškesnė, ilgaamžiškesnė ir patvaresnė. Kita vertus, kainai didelės įtakos gali turėti ir kėdutės modelio funkcionalumas. Bet kuriuo atveju nesidairykite pačių pigiausių kėdučių. Pirmiausia orientuokitės į tai, kas yra kokybiška ir patvaru. Tokiu atveju tikrai neturėtumėte nusivilti.
  • Svarbus maitinimo kėdutės saugumas. Kaip ir bet kuris kitas vaiko priežiūroje ir jo auginime naudojamas daiktas, maitinimo kėdutė turėtų būti labai stabili ir saugi. Būtinai įsitikinkite, kad kėdutėje sėdėdamas vaikutis negalės iš jos išslysti – tam kėdutėje būna skirta tarp kojų esanti atrama arba diržai, kuriais prisegate sėdintį vaiką. Žinoma, aktualios ir šoninės apsaugos. Vaikas kėdutėje turi sėdėti saugiai. Neturėtų būti jokios galimybės jam atsistoti ar išsvirti pro šoninę atramą.
  • Kėdutės patogumas. Įvertinkite ir maitinimo kėdutės teikiamą komfortą. Jei jūsų vaikučiui nebus patogu, vargu ar jis noriai sėsis valgyti į savo kėdutę. Todėl atsižvelkite į maitinimo kėdutės medžiagas, dizainą ir konstrukciją. Kėdutė turėtų būti sukurta taip, kad vaikui būtų labai komfortiška.
  • Maitinimo kėdutės funkcionalumas. Vienos kėdutės būna statiškos, o kitos dinamiškos. Trumpiau tariant, vieni modeliai neturi jokių papildomų funkcijų, o kiti suteikia daugiau įvairių galimybių. Jei norite, kad kėdutė būtų lengvai transportuojama, rinkitės tokią, kuri būti sulankstoma. Tuo tarpu, jei jums aktualu, kad kėdutė būtų naudojama ir tuomet, kai vaikelis bus gerokai paaugęs, pasirinkite transformuojamą maitinimo kėdutę.