Klaidos samdant vestuvių fotografą

Vestuviu fotografas

Jau ne už kalnų jūsų seniai lauktos vestuvės? Labai jaudinatės? Svarstote ar tikrai apie viską pagalvojote? Jūsų draugai ar giminaičiai jau įpareigoti fotografuoti jūsų šventę? Stop! Jei taip, turite didelę bėdą, kurią būtina kuo greičiau išspręsti. Jūsų draugai ar giminaičiai nėra profesionalūs vestuvių fotografai. Turėti fotoaparatą nepakanka. Jūsų vestuvėse turi dalyvauti patyręs ir profesionalus vestuvių fotografas, antraip galite susidurti su begale įvairių problemų. Taigi, turbūt kyla klausimas, ką tokiu atveju daryti ir kaip žinoti, kuris fotografas iš tikrųjų yra tas, kurio jums reikia? Pateiksime keletą naudingų patarimų arba tiesiog spausk čia ir pasirink tai, kas tinka ir patinka.

  • Pradėkite nuo vestuvių fotografavimo paslaugas teikiančių specialistų peržiūros. Tai paprasčiausia padaryti naudojantis internetu. Neilgai trukus rasite daugybę įvairių tinklalapių, kuriuose pristatomos vieno ar kito vestuvių fotografo paslaugos. Žinoma, tinklalapiuose taip pat turėtų būti ir atliktų darbų pavyzdžiai, kuriais remiantis vartotojai galėtų įvertinti fotografo patirtį, fotografavimo stilių ir profesionalumą. Tai puiki pradžia, nuo kurios turėtumėte pradėti.
  • Būtinai įvertinkite ir fotografo patirtį – šiuo atveju neatsižvelgdami į jo atliktus darbus. Tai reiškia, kad turite pasidomėti, ką jis veikė pastaruosius penkis, dešimt ar penkiolika metų. Jei peržiūrėsite nemenką dalį šios rinkos dalyvių, galėsite pastebėti, kad kai kurie iš jų iš tikrųjų specializuojasi kitokiose fotografijos srityse, pvz., žurnalistikoje, architektūros fotografavime ir kt. Tuo tarpu, jei toks fotografas vestuves fotografuoja tik laisvalaikiu, galite būti tikri, kad tai nebus žmogus, kurio jums reikia. Ieškokite profesionalo, kurio pagrindinė veikla yra būtent vestuvių fotografavimas.
  • Nepamirškite ir fotografo taikomų įkainių. Jei norite šią informaciją rasti greičiau, naudokitės internetine paieškos sistema. Tuomet rasite nemažai variantų, iš kurių galėsite pasirinkti jums tinkamiausią. Be abejo, nesiorientuokite į patį mažiausią kainos pasiūlymą. Turite rinktis kokybę, o ne minimaliausius įkainius.
  • Be to, su pasirinktu fotografu prieš savo būsimas vestuves turėtumėte susitikti ne vieną kartą, t.y. prieš pasirašant paslaugų teikimo sutartį pabendraukite ir būkite tikri, kad fotografo būdas atitinka jūsų lūkesčius. Kai susitarsite dėl sąlygų, taip pat turėtumėte susitikti ir bandomajai fotosesijai – tai padės lengviau įvertinti, kurie rakursai jūsų atveju nuotraukose būtų tinkamiausi.