Sveikinimai mamai

Kiekvienam vaikui mama yra vienodai svarbi. Ji lydi vaiką visą savo gyvenimą, stebi jo vystymąsi, jo tobulėjimą ir galiausiai sėkmę, tiek asmeniniame gyvenime, tiek profesinėje veikloje. Tačiau kiekvienas vaikas skirtingai parodo, kaip mama jam rūpi, kokia ji jam yra svarbi.

Yra pastebėta, kad mamoms artimesnės yra mergaitės. Galbūt dėl to, kad kaip moteriškos lyties atstovės, jos turi daugiau bendro, o galbūt dėl to, kad augant mergaitės daugiau laiko praleidžia su mamomis. Tikrai esame pastebėję, kad mergaitės nuolat su mamomis sukasi virtuvėje, mokosi kaip kepti įvairiausius pyragus, gaminti pietus šeimai. Dažnu atveju, pagrindinis mergaičių pomėgis ir tampa maisto gaminimas. Žinoma, yra mergaičių, kurioms virtuvėje ne itin sekasi, todėl kartais jos mieliau įsisuka į mamų spintą ir išsimatuoja visus rūbus bei batelius, kol randa geriausius derinius. Žinoma, kone visų mergaičių mėgiamiausia veikla – išbandyti visą mamos kosmetinę. Juk taip smagu kartais pasijusti suaugusia ir panašia į mamą. Kaip bebūtų, tos mergaitės, kurios daugiau laiko praleidžia su mamomis, o ne su tėčiais, lengviau mamoms sako kaip jas myli, galbūt dėl daugiau praleisto laiko kartu sveikinimai mamai būna nuoširdesni ir lengviau išsakyti, be jokio gėdos ar nesmagumo jausmo. Visai kitaip elgiasi berniukai. Kaip jau žinome, didelę laiko dalį berniukai praleidžia su tėčiais. Kartu jie remontuoja mašiną, kartu dirba lauke, žiūri mėgstamos sporto šakos rungtynes. Kartu praleistas laikas su tėčiu yra neįkainojamas, tačiau dažnu atveju, ryšys su mama susilpnėja ir jie tampa tiesiog šeima, bet ne tokie artimi, kaip kad būdavo kūdikystės laikotarpiu. Kūdikystės laikotarpiu vaikas nė per žingsnį nesiskiria nuo mamos, nes jam reikia nuolatinio rūpesčio, kurio dažnu atveju negali suteikti tėtis. Kol vaikai būna tokie artimi su mamomis, jos supranta, kad vaikui kažkas yra negerai, vos pažiūrėjus jam į akis, atkreipus dėmesį kaip ji elgiasi, ar noriai žaidžia ar nori kuo daugiau miegoti. Gaila, tačiau laikui einant šis nuostabus ryšys susilpnėja ir tarp vaiko ir mamos lieka tik šeimyniniai santykiai. Dėl to, galime pastebėti, kad berniukams tampa sunkiau mamoms išreikšti jausmus ir motinos diena jiems tampa vos ne kančia, nes pasakyti mamai, kokia ji yra jam brangi, tampa tiesiog neįmanoma. Sveikinimai mamai būna ilgai kuriami mintyse, tačiau galiausiai pavyksta pasakyti tuos paprastus žodžius – „Su motinos diena, mama“.

Mamos yra svarbios visiems, tačiau visi skirtingai tai moka išreikšti. Mergaičių ir berniukų gebėjimas reikšti jausmus jiems brangiems žmonėms skiriasi, dėl to reikia suprasti, kad ne visi moka išsakyti, kaip žmogus jam rūpi, tačiau giliai širdyje, jis jaučia didelę meilę. Verta nepamiršti, kad visos mamos yra savo vaikams svarbios, tik vaikai ne visada tai laisvai parodo arba pasako.