Stogo dengimas arba keitimas

Ruošiatės dengti naują stogą ar keisti senąjį? Šis straipsnis kaip tik Jums! Patarimai į ką atkreipti dėmesį norint užtikrinti stogo dangos ilgaamžiškumą, kada rinktis remontą, o kada keisti visą stogą. 

Kas veikia stogo dangą?

Stogo danga nuolat veikiama įvairiausių gamtos veiksnių – lietaus, vėjo, sniego, korozijos ir kt Netinkama jos priežiūra tik pagreitina dangos nusidėvėjimo laiką, todėl ypač svarbu ją profilaktiškai patikrinti, nušluoti lapus ir kitas apnašas, o pastebėjus net ir mažiausias problemas jas tvarkyti. 

stogo dengimas

Keisti ar remontuoti stogo dangą?

Priimti sprendimą ir atsisakyti senosios stogo dangos tikrai nelengva. Dažniau renkamės stogo korekcijas, remontą ir neskubame keisti. Tinkama priežiūra padeda išsaugoti ir išvengti didesnių bėdų, sutvarkę mažas problemas užkertame kelią jų plitimui. Svarbu pabrėžti, kad stogas viena svarbiausiu namo dalių, todėl užtikrinant savo ir kitų saugumą svarbu juo rūpintis ne dėl gražaus vaizdo, bet dėl saugumo. Pavyzdžiui, jei pažeista stogo danga yra nesandari,ji gali praleisti vandenį, dėl to Jūsų namuose atsiranda drėgmė, vystosi pelėsis, įvairūs grybeliai, kurie gali virsti įvairių ligų priežastimi. 

Stogą keisti dažniausiai renkamės kai norime atnaujinti jo išvaizdą, įsirengti palėpę ar stipriai nukentėjome nuo gamtos reiškinių (stipraus vėjo, audros). Arba stogo danga visiškai susidėvėjusi. Ypač svarbu pabrėžti, kad šiais laikais stogo dangos labai toli pažengusios ir  apie asbestinį šiferį ant namo ar kito pastato stogo reikėtų pamiršti ir nedelsiant jį pakeisti nauju, nekenksminga jūsų sveikatai stogo danga.

stogo danga

Jei nusprendėte keisti stogo dangą, keli patarimai kaip sutaupyti:

1 –  Ieškokite stogdengiu žiema, dėl nepalankių oro sąlygų tai sezonas, kurio metu jie turi mažiausiai darbo, todėl pavyks suderinti geriausią kainą. 

2 –  Stogo dangos taip pat ieškokite žiemą, nuolaidos ir geriausi pasiūlymai dažniausiai taikomi ne sezono metu. 

3 – Rinkitės savo srities specialistus, patikimus stogdengius, kurie kokybiškai ir tinkamai atlieka savo darbus. Tai išvengsite problemų ateityje ir sutaupysite.